Anasayfa / Hastalıklar ve Tedavileri / Varis Tedavisi İçin Silgi Lazer Teknolojisi

Varis Tedavisi İçin Silgi Lazer Teknolojisi

Kılcal damar sorunu kadın ve erkek ayırt etmeksizin bir çok kişide karşılaşılan damar problemlerinden biridir. Kadınların daha çok bacaklarında ortaya çıkarken, çok alkol kullanan erkeklerin yüzlerinde sıklıkla görülür.

Kılcal damar sorunu ağrı, sızlama ya da benzeri şikayetlerden daha çok kozmetik olarak görüntü çirkinliği yaratmaktadır. Şort, mini etek ya da benzeri giyim tarzı tercih eden kişiler bu konuda oldukça fazla rahatsızlık duyarlar.

Silgi Lazer İle Kılcallara Elveda

Teknolojinin sağlık alanına kattığı yenilikler varis tedavi yöntemlerinin de artmasına olanak tanımıştır. Böylece çok daha kolay şekilde hem hastaya hem de tedaviyi uygulayan hekime avantaj sağlamaktadır. Kişiler bu yöntemlerle tedavi olduklarında iş ve güç kaybı yaşamadan gündelik hayatlarına devam edebilirler.

Bu tedavi yöntemlerinin içerisinde kılcal varis tedavisi için son zamanlarda gündeme gelen ve oldukça geliştirilmiş bir teknik ise silgi lazerdir. Kılcal varislerin yok edilmesinde kullanılan ve başarılı olan lazer ile radyo frekans yöntemlerinin yanı sıra silgi lazer yani exotherme lazer kullanımı da çok fazla yaygın olmasa da kullanılmaya başlanmıştır.

Exotherme Lazer İle Kılcal Varis Tedavisi

Çok pahalı ve bir o kadar da başarılı olan bu cihaz ile yapılan tedaviler de 1mm’e kadar olan tüm kılcallar yarım saniye sürmeden tamamen yok edilebilmektedir.

Diğer yöntemler ile arasında ki fark ise silgi lazer de neredeyse hiç acı veya ağrı hissedilmemesidir. Acı ya da ağrı dışında aynı zamanda cihazın soğutma özelliği bulunduğundan yanık, kızarıklık, leke gibi olumsuzluklarda görülmemektedir.

Ayrıca cihaz ile tedavinizin yapıldığı esnada siz de karşınızda bulunan monitör sayesinde uygulamayı birebir izleyerek, damarların nasıl ve ne kadar hızlı kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz.

1mm boyutundan büyük olan damarların ısı ile kaybolması mümkün olmadığından dolayı etkili olmamaktadır. Bu boyuttaki damarların tedavisinde yine ameliyatsız ve uygun yöntemler tercih etmekteyiz.

Kılcal damar sorunu olan hastalara silgi lazer cihazımızla tedavi imkanı sunmaktayım. Bunun için telefon numaralarımızdan bizi arayarak randevu alabilir muayeneye gelebilirsiniz. 1mm’den küçük boyuttaki kılcal varislerinizi exotherme yani silgi lazer ile, 1’mm den büyük diğer varislerinizi ise daha uygun yöntem olan skleroterapi ve köpük tedavileri ile tedavi edebilmekteyiz.

Hakkında Op. Dr. Oğuz Uğur

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinde tamamlamıştır. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde ve sonrasında Aksaray Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görev almıştır. Şu anda Kadıköy'de hasta kabul etmektedir.