Anasayfa / Hastalıklar ve Tedavileri / Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Bizler hastalarımızın en güvenli ve hastalığın tekrarlamıyacak şekilde tedavi ettiğimiz için burada sadece bilim değil aynı zamanda teknolojik yenilikleride yakından takip ederiz. Günümüze kadar gelen ve insanları korkutucu bir hal alan ameliyat yerine daha çok sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşmanızı sağlayan ameliyatsız varis tedavi yöntemleri uyguluyoruz.

Lazerle Varis Tedavisi
En küçük varislerin tedavisinde cilt üzerinden uygulanan lazer başlığındaki 80-120 derece ısı ile kılcal damarlara etki etmektedir. İleri derece venlerde herhangi bir etkisi yoktur. Yüksek ısıya ulaşan lazer uygulamasında hastamıza özel bir jel ile soğutma uygulanıp, herhangi bir yanma ve acı hissetmezsiniz. Aşağıda video görüntülerini izleyin.

Radyo Frekansla Varis Tedavisi
Üstteki yönteme benzer bir uygulama olup, yine cilt üzerinden uygulanmaktadır. Tek farkı ısı yerine radyo frekansı dalgaları kullanılmakta olup, bunda hem kılcal hemde orta boy varislerin tedavisi yapılabilmektedir. Yine kliniğimizde uygulanan yöntemlerden olup, çok hafif bir ağrı hissi olabilmektedir.

Skleroterapi & Köpükle Varis Tedavisi
İşte en çok uygulanan ve en etkili iki yöntem bir birine çok benzerliği olup, tek farklı isimleridir. Köpükle varis tedavi işleminde kullanılacaj olan ilaç + hava karışımı ile köpük elde edilirken, Skleroterapide ise sade ilaç kullanılır. Çok ince bir enjektör ile varisli damarlara hazırlanmış olan köpük yada ilaç verilerek anında varisli damarların yok olması sağlanır. Sadece 10 dakikalık bir işlem olup, hastamız evine, işine dönebilir.

Sizde böylesi gelişmiş tedavi yöntemleri ile sağlığınıza kavuşmak için Idea klinik Kadıköy şubesinde Op. Dr. Oğuz UĞUR yönetiminde sadece 10 dakikada sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Hakkında Op. Dr. Oğuz Uğur

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinde tamamlamıştır. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde ve sonrasında Aksaray Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görev almıştır. Şu anda Kadıköy'de hasta kabul etmektedir.