Anasayfa / Hastalıklar ve Tedavileri / Varis Tedavisi Köpük Yöntemiyle Nasıl Yapılır?

Varis Tedavisi Köpük Yöntemiyle Nasıl Yapılır?

Köpükle varis tedavisi, son yıllarda dünyada varis tedavisinde uygulanan en popüler ameliyatsız yöntemlerden biridir ve ülkemizde de bir çok klinik ve doktor tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Hem hasta hem de hekim açısından son derece avantajlı bir yöntem olan köpükle varis tedavisi aynı zamanda skleroterapi olarak da bilinmektedir.

Köpükle Varis Tedavisi Nedir?

Ameliyatsız varis tedavisi adına geliştirilmiş olan yöntemlerden en gelişmişi olan köpük, 1mm boyutundan büyük olan tüm genişlemiş damarlara yani varislere uygulanabilmektedir. Günümüze kadar geliştirilmiş veya denenmiş olan yöntemlerden hiç biri tek başına varis tedavisi için uygulanamıyorken, köpük skleroterapi tek başına tüm varislere uygulanabilmektedir.

Geçmişte yalnızca ameliyat ile yapılabilen varis tedavilerinde hastalar kesi, dikiş ve pansuman gibi pek çok dezavantaja maruz kalabiliyordu. Günümüzde ise teknolojinin kattığı yepyeni gelişmeler doğrultusunda hastalar tedavi sonrasında günlük hayatlarına ara vermeden devam edebiliyorlar.

köpükle varis tedavisi

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çok ince ucu olan bir iğne yardımıyla yapılan tedavide amaç özel bir ilacın hastalıklı damar içerisine enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Özel ilaç damar içerisine enjekte edildiğinde damarı tahrip etmekte ve fonksiyonlarını sona erdirmektedir. Damar yok olduğu için mevcut varislerde sona erer. Burada damarın yok edilmesi zararlı değil mi? şeklinde kafanızda bir soru işareti oluşacaktır. Ancak ameliyat ile yapılan varis tedavileri de damarın kesilerek vücuttan alınmasına dayanmaktadır. Yani varisin tedavisi sorunlu damarın yöntem ne olursa olsun yok edilmesine dayanmaktadır. Dolayısıyla köpük tedavisinin herhangi bir riski yada zararı söz konusu değildir.

Köpük yöntemiyle yapılan varis tedavisi hem kılcal, hem de orta ve kalın varislere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Köpükle Varis Tedavisini İzleyin

Tedavi Ne Kadar Sürüyor?

Uygulama süresi mevcut varislerin durumuna göre ortalama 20-30 dakika içinde yapılabilmektedir. Çok kısa bir sürede pratik bir şekilde yapılan tedavi sonrasında ise 10-15 dakika dinlendirildikten sonra kendi imkanlarınızla kliniğimizden ayrılarak iş, okul veya sosyal hayatınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.

Varis tedavisi yapılan bacağınıza ortalama 3-4 gün kadar kullanmanız gereken bandaj uygulanmaktadır. Bu bandajı ne kadar zaman kullanacağınıza yönelik bilgiyi tedavi sonrasında doktorunuz varis yaygınlığı ve uygulanan tedaviye göre belirlemektedir. Bandajın yanı sıra bir kaç gün varis çorabı kullanmanızda önerilebilir.

Aynı Gün Sosyal Hayatınıza Aralıksız Devam Edebilirsiniz

Yazımızın başından bu yana köpük tedavisinin ne kadar avantajlı olduğundan yer yer bahsettik. Bu tedavide size herhangi bir kesi, dikiş uygulanmaz. Buna istinaden herhangi bir istirahat, pansuman gibi durumlarda gerekmemektedir. Tedavi sonrasında işinizden, okulunuzdan veya sosyal hayatınızdan da ayrı kalmanız gerekmez. Tedavi biter bitmez klinikten ayrılır ve hayatınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.

Köpükle Varis Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Tedavinin nasıl yapıldığından, sürecinden ve tedaviden sonra ki avantajlarından bahsettik. Bu durumda köpükle varis tedavisinin fiyatını merak ettiğinizde farkındayız. Ancak muayene edip varislerinizin durumunu öğrenmeden ne yazık ki fiyat vermek mümkün değildir. Tedavi ücreti tamamen varislerinizin tipi, boyutu ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla sizi muayene etmeden herhangi bir fiyat vermek mümkün değildir.

Ücretsiz Varis Muayenesinden Faydalanın

Tedavi ücretinizi ezbere veremeyiz ancak muayenenizi ücretsiz yapabiliriz. 0216 357 00 02 – 0216 357 00 03 numaralı telefonlardan ulaşarak randevu alabilir ve muayene olmaya gelebilirsiniz. Böylece varislerinizi değerlendirebilir, hangi yöntem yada yöntemlerle tedavi olmanız gerektiği hakkında sizi ücretle beraber bilgilendirebiliriz. Kabul ettiğiniz taktirde ise farklı bir güne randevu vermeden aynı gün tedavinizi yapabiliriz.

SGK’lıya %50 İndirim Yapmaktayız

Ayrıca SGK’lı hastalarımızın tedavi ücretlerine %50 indirim uyguluyoruz. Hem ücretsiz muayene hem de %50 indirimli tedavi olmak için bize üst kısımda belirttiğimiz numaralardan yada sitemin altında bulunan WhatsApp butonu aracılığıyla hemen kolayca ulaşabilir bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Hakkında Op. Dr. Oğuz Uğur

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinde tamamlamıştır. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde ve sonrasında Aksaray Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görev almıştır. Şu anda Kadıköy'de hasta kabul etmektedir.