Anasayfa / Hastalıklar ve Tedavileri / At Kestanesi İle Varis Tedavi

At Kestanesi İle Varis Tedavi

At kestanesi varis tedaviÖncelikle tedavi denince akla gelen iki husus olmalıdır. Bunlar iyileştirici yani hastalığı vücudumuzdan söküp alan, diğeri ise rahatlatıcı anlamı taşımaktadır. At kestanesi ile varis hastaları iyileşmez. Yani hastalığı vücudunuzdan söküp alacak hiç bir etkisi yoktur. Fakat okadarda işe yaramaz değildir. Hastalığı tedavi edemeyip fakat varis’e bağlı görülen şikayetler ağrı, yanma, ödem ve kramp sorunlarının azaltılmasını sağlar. Bir nevi ağrı kesici mahiyetinde kullanabilirsiniz.

At Kestanesi İle Varis Tedavisi Olmaz.

Daha önce aktardım kısaca tekrar özetleyim. Varis tedavisi’nin amacı hastalıklı damarı yok etmeye yöneliktir. Bunu Lazer ve Radyo Frekens ile cilt üzerinden yaparken, Skleroterapi köpük yöntemi ise varisli damarlara verilen ilaç ile o damarı yok etmeyi amaçlamaktadır. Bilimsel tedaviler nasıl yaptığını gördük, peki at kestanesi o damarı nasıl yok edecek?

Şikayetlerinizi Azaltmak İçin Tercih Edin

Para tuzaklarına karşı uyanık olun en kokay kandırılan insan tipi bir hastalığa karşı çözüm arayan insandır. Özellikle daha kolay ve daha az masrafla çıkış yolu bulduğunu sanan hastamız at kestanesi ile tedavi olmayı amaçlarken aslında tam tersi tedavisi geciken varisler dahada ilerlemektedir.

Bitkisel Karışımlarda Aynı Şekilde Tedavi Etmez
Öyle bir hale geldiki kos koca prof. bile insanları bitkisel karışımlarla oyalamaya utanmıyor sıkılmıyor. Kimi hekimlerde sırf bitkisel karışım satacam diye gerçekleri gizliyor. Bilimsel tedavi yöntemlerinden sakın uzaklaşmayın. Sorularınızı aşağıdan sorabilirsiniz.

Hakkında Op. Dr. Oğuz Uğur

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinde tamamlamıştır. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde ve sonrasında Aksaray Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görev almıştır. Şu anda Kadıköy'de hasta kabul etmektedir.