Anasayfa / Hastalıklar ve Tedavileri / Damar Beni (Hemanjiom) Nedir?

Damar Beni (Hemanjiom) Nedir?

Hemanjiom Nedir

İlk defa görenlerin acıyarak baktığı bir hastalık Hemanjiom yada halk arasında Damar Beni olarak bilinemektedir. En riskli grup bebekler olup doğuştan olan bir hastalıktır. Tümü riskli olmayıp sadece hastalığın seyrini takip etmek önemlidir. 6 Yaşına kadar herhangi bir tehlikeye mahal vermediyse o yaştan sonra korkutucu bir durumlar karşılaşılmaz.

Damar Beni Nasıl Anlaşılır?

Vücudumuzda damar olan her yerde görülebilen bir hastalıktır. Zaten adı üstünde Damar Beni hatta öyleki görülme imkanı olmayan bir organımız Karaciğer Hemanjiomu şeklinde ancak görüntüleme cihazları ile farkedilebilmektedir. Cilt üzerinde olanlar çıplak gözle çok rahat farkedilebilmekte olup küçük bir leke, ben ve büyüme sürecine girip portakal büyüklüğüne ulaşabilen hemanjiom şeklinde kolayca anlaşılabilmektedir. Anne babalar bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Hemanjiom Nasıl Tedavi Edilir?

Biz Idea Klinik olarak diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi damar beni olan hastalarımız içinde herşeyin en iyisi, en avantajlısı ve hastamız için en kolay olanı seçiyoruz. Zor bir hastalık olmasına karşın geliştirdiğimiz ameliyatsız damar beni tedavisi ile özellikle radyo frekans, lazer ve ileri derece hemanjiomlar içinse köpük yöntemi uyguluyoruz.

Hemanjiom Durumuna Göre Bir Kaç Seans Sürebilir
Daha anlaşılır olması için örnekle anlatayım. A hastasında 0,5 cm çapında bir damar beni varken B hastasında ceviz yada portakal büyüklüğünde olabilir. A hastası 10 dakika içinde tek seansta tedavi edilirken, B hastası ile adım adım seans seans tedavisi gerçekleşmektedir.

Damar Beni Muayenesi Ücretsiz
Özellikle hemanjiom olma riski olan bireyleri mutlaka merkezlerimize getirerek ücretsiz muayene imkanından yararlanarak hastalığınız ve yapılması gerekenleri öğrenirsiniz. Prof. Dr. düzeyinde hekim kadromuzla ayrıntılı analiz yapıyoruz.

Hemanjiom
Hemanjiom hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-damar-beni.html

https://www.hemanjiomtedavisi.com

http://www.damarbeni.com

Hakkında Op. Dr. Oğuz Uğur

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinde tamamlamıştır. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde ve sonrasında Aksaray Üniversitesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla görev almıştır. Şu anda Kadıköy'de hasta kabul etmektedir.